powrót
Wiara.pl - Serwis

Posłaniec Warmiński

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  
Msza św. rozpoczęła się procesją rezurekcyjną. Łukasz Czechyra /Foto Gość

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego przejdź do galerii

Abp Józef Górzyński przewodniczył Mszy św. z procesją rezurekcyjną w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Łukasz Czechyra

|

GOSC.PL

dodane 17.04.2022 08:14
0

W homilii metropolita warmiński podkreślił, że z otchłani grzechu i śmierci wyprowadzić człowieka może jedynie Jezus Chrystus. - Zbawiciel czyni to przez tajemnicę krzyża i zmartwychwstania. O tajemnicy krzyża św. papież Leon Wielki mówił: „Dzieje się tak dlatego, że Krzyż Twój jest źródłem wszelkich błogosławieństw i przyczyną wszystkich łask. Dzięki niemu wierzący czerpią moc ze słabości, chwałę ze wzgardy i życie ze śmierci”. Zmartwychwstanie zaś to zwycięstwo nad grzechem i śmiercią. Jest to zwycięstwo właściwe tylko Bogu. Świat nie zna i nie pozna innego przykładu tego zwycięstwa, jak w Jezusie Chrystusie - mówił.

- Motyw naszej paschalnej radości jest jeden: my grzesznicy możemy być uczestnikami tego Chrystusowego zwycięstwa. Od nas zależy, czy otworzymy się na Zbawiciela. Podobnie jak od nas zależy, czy pokój, Jego pierwszy dar, jaki przekazał po zmartwychwstaniu, stanie się naszym udziałem - podkreślił abp Górzyński. Nawiązał również do wojny, która toczy się w Ukrainie, i zaznaczył, że konieczna jest pogłębiona refleksja i ocena. - Nie można tych refleksji i wniosków sprowadzić do wymiaru strategii lub politycznych wizji. Jest to wydarzenie na tyle bolesne i globalne, że w jego kontekście powinna się dokonywać całościowa refleksja nad człowiekiem w jego pełnym wymiarze, od zaistnienia po wieczność. Potrzebna jest pełna, a nie uproszczona antropologia. To, co widzimy, jest to bowiem dzieło człowieka, nie jednego. Uformowanego, bądź zdeformowanego przez świat, w którym wzrastał i w którym działa. A ten świat, chcąc czy nie, wszyscy razem tworzymy, przez aktywne zaangażowanie, bądź przez obojętność. Jest to świat określonych wartości, po które sięgamy i które służą za budulec wspólnego życia - mówił metropolita.

1 / 1
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Foto Gość DODANE 17.04.2022 AKTUALIZACJA 17.04.2022

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

​Abp Józef Górzyński przewodniczył Mszy św. z procesją rezurekcyjną w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  • REZUREKCJA

Polecane w subskrypcji

  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Sprzedaż i wynajem na platformach internetowych. Kiedy trzeba zapłacić podatek?
    • Finanse
    • Karol Białkowski
    Sprzedaż i wynajem na platformach internetowych. Kiedy trzeba zapłacić podatek?
  • Ocalony z piekła. Opowieść Tima – uciekiniera z Korei Północnej
    • Świat
    • Magdalena Dobrzyniak
    Ocalony z piekła. Opowieść Tima – uciekiniera z Korei Północnej
  • Przypadek Ryszarda S.
    • Polska
    • Andrzej Grajewski
    Przypadek Ryszarda S.
  • Wracają T-Raperzy znad Wisły. Kiedyś wyśpiewali poczet królów polskich oraz streszczenia lektur szkolnych
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Wracają T-Raperzy znad Wisły. Kiedyś wyśpiewali poczet królów polskich oraz streszczenia lektur szkolnych
  • Piłka kobieca ma swój czas w Europie. Rośnie jej poziom i zainteresowanie kibiców
    • Polska
    • Maciej Legutko
    Piłka kobieca ma swój czas w Europie. Rośnie jej poziom i zainteresowanie kibiców
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • Opinie
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Archidiecezja
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE