Nowy numer 32/2022 Archiwum

Szczytno. Wakacyjne rekolekcje

W parafii Wniebowzięcia NMP trwają rekolekcje, które prowadzi o. Piotr Andrukiewicz CSsR.

Trzeba być odważnym, aby w środku wakacji zorganizować parafialne rekolekcje. O ile klasztory i ośrodki pękają w szwach, to w parafii nie jest to takie oczywiste, dlatego tym bardziej budzi się ogromna radość, kiedy tak licznie i chętnie przychodzicie - mówił pierwszego dnia o. Andrukiewicz, widząc mnóstwo chętnych do wysłuchania głoszonych przez niego nauk.

Rekolekcjom patronuje Matka Boża Nieustającej Pomocy. Kaznodzieja mówił m.in. o historii ikony z wizerunkiem Maryi, czasie jej powstania, miejscach, w których się znajdowała oraz cudach, jakie dokonywały się za pośrednictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- Maryja zawsze wskazuje na Jezusa i na tej ikonie swoją dłonią mówi do nas - Uczyńcie wszystko, cokolwiek Wam powie - mówił o symbolice wizerunku o. Andrukiewicz.

W ołtarzu głównym szczycieńskiego kościoła znajduje się ikona Matki Bożej, została tam umieszczona prawdopodobnie w latach 50. XX w. - Dziś pragniemy na nowo wzbudzać nasz kult do niej w każdą środę poprzez nowennę - deklarują duszpasterze z parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama