Nowy numer 32/2022 Archiwum

Gietrzwałd. Spotkanie kapłanów warmińskich

W pierwszy czwartek miesiąca w Domu Rekolekcyjnym „Domus Mariae” w Gietrzwałdzie dobyło się spotkanie kapłanów warmińskich.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, po której konferencję wygłosił ks. kan. dr Mariusz Falk. Dzielił się swoim doświadczeniem życia kapłańskiego. Następnie kapłani adorowali Najświętszy Sakrament. Po modlitwie odbyło się spotkanie, podczas którego duchowni dzielili się swoim doświadczeniem, problemami i radościami.

- Te spotkania zrodziły się z potrzeby serca. Prawdą jest, że jako kapłani diecezjalni na co dzień nie żyjemy we wspólnotach, jak to ma miejsce w przypadku zgromadzeń zakonnych. Potrzebujemy takiej wspólnoty, gdzie mamy możliwość spotkania się nie tylko ze sobą, ale też i na modlitwie, przy Panu Bogu, przy Jezusie - mówi ks. Paweł Kozicki.

Modlitwa Nieszporami, konferencja, później adoracja. - To jest główny cel naszego spotkania. I w sumie nie ma znaczenia, ilu z nas przyjedzie. Ważne jest, że chcemy się spotykać, odświeżyć swoje kapłaństwo przy Panu Bogu. Oczywiście jest też i forma braterskiego spotkania, wymiany doświadczeń, podzielenia się codziennością. Często problemy niesiemy sami, a w szerszej wspólnocie kapłańskiej możemy się nimi podzielić i mieć poczucie zrozumienia - podkreśla ks. Kozicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama