Nowy numer 09/2024 Archiwum

Mikołajki dla dzieci w ośrodku Caritas w Rybakach

- Dobrze widzieć uśmiech na ich twarzach, któremu możemy choć trochę się przysłużyć - mówi Cezary Orzołek, student UWM.

W ośrodku Caritas w Rybakach obecnie przebywają uchodźcy z Ukrainy. Wśród nich ponad 70 dzieci. To właśnie dla nich dzień ze św. Mikołajem przygotowali studenci z Wydziału Nauk Społecznych UWM, Caritas diecezjalna oraz ośrodek.

- Z ośrodkiem związaliśmy się w marcu. W poprzednim semestrze przyjechaliśmy, by pomóc uchodźcom odnaleźć się w polskim systemie socjalnym - mówi C. Orzołek, student III roku na kierunku praca socjalna. - Zauważaliśmy, że możemy również podjąć współpracę z ośrodkiem w Rybakach przez organizowanie wolnego czasu dzieciom. Dzięki temu robimy coś dobrego i rozwijamy się w ramach projektów naszego kierunku, które realizujemy właśnie w Rybakach - dodaje.

Studenci przygotowali szereg zabaw dla dzieci. - Mieliśmy obawy co do komunikacji i zrozumienia. Dzieci są w różnym wieku, a do tego na różnych etapach nauki języka polskiego. Na szczęście dzieci nas rozumiały, w sytuacjach jednostkowych pomogły nam mamy dzieci, które znają język polski. Dzisiejsze spotkanie było pełne emocji, zarówno dla dzieci, jak i nas. Dobrze widzieć uśmiech na ich twarzach, któremu możemy choć trochę się przysłużyć. Zawsze chętnie będziemy tu wracać - dodaje.

Oprócz zabaw nie zabrakło prezentów oraz śpiewu piosenek dla św. Mikołaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy