Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Konkurs o Ewangelii wg św. Mateusza

Na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie odbył się diecezjalny etap Konkursu Biblijnego im. sługi Bożego kard. Augusta Hlonda "Ewangelia wg św. Mateusza".

W tym roku do konkursu przystąpiło 36 placówek oświatowych z Warmii i Mazur, a w etapie wstępnym wzięło udział prawie 4 tys. uczniów. Po etapie szkolnym do wojewódzkiego finału zakwalifikowało się 128, którzy na Wydziale Teologii pisali finałowy test.

- Po pandemii wróciliśmy do formy stacjonarnej konkursu. Zawsze zależało nam na spotkaniu, które jest cenną formą budowania relacji. Tak dzielimy się Ewangelią, którą chcemy poznać, a później dzielić się nią podczas radosnego spotkania - mówi Agnieszka Bułak z Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

- Wzięłyśmy udział w etapie szkolnym i udało się nam dostać na finał wojewódzki. To cenne doświadczenie. Z jednej strony poznaje się lepiej Pismo Święte, z drugiej to przygoda, kiedy można przyjechać, poznać innych, porozmawiać - mówi Michalina z Jamielnika.

Wielu uczestników podkreśla, że konkurs to doskonała okazja do rozwijania swoich zainteresowań. - Jestem ministrantem od dziewięciu lat. Taki konkurs to okazja, by pogłębić nie tylko znajomość Ewangelii, jak też pogłębić swoją wiarę - uważa Łukasz z Miłakowa, który podkreśla, że Ewangelia mówi, jak żyć. - To świetnie stworzony tekst pod natchnieniem Ducha Świętego. Uważam, że jest potrzeby każdemu - dodaje.

Wskazuje na siebie, na swoją codzienność, którą stara się przeżywać zgodnie z nauką Jezusa. - Ewangelia w każdym momencie, kiedy jest nawet gorsza chwila, czy potrzebujemy wskazówki, mówi, co robić. Wystarczy ją poznać, otworzyć, przeczytać - podkreśla Łukasz.

Laureatów, którzy w Rumi będą reprezentować naszą archidiecezję na czwartym etapie konkursu, poznamy na gali, która odbędzie się 24 marca w warmińskiej kurii.

Konkurs organizuje Akcja Katolicka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy