Historia pewnego spóźnienia

Ks. Piotr Sroga

|

Posłaniec Warmiński 27/2012

publikacja 05.07.2012 00:00

Do gietrzwałdzkiego źródełka przyjechali tym razem ludzie wrażliwi na dźwięki. A było czego posłuchać i było czym się wzruszyć.

Historia pewnego spóźnienia Ks. Piotr Sroga

O„Misterium przebaczenia” było głośno od jakiegoś czasu. Wiele osób czekało z niecierpliwością na zapowiadany w Gietrzwałdzie koncert. W sobotę, 30 czerwca, wieczorową porą w sanktuarium maryjnym zaczęła się gromadzić publiczność. Tym razem nie w świątyni, ale na błoniach przy źródełku. Przy wspaniałej pogodzie na scenę weszli artyści: trzydziestoosobowa orkiestra ICON pod batutą Huberta Kowalskiego, kilkudziesięcioosobowy chór z Gietrzwałdu i okolic, oraz soliści: Alicja Kucharzewska-Samko, Katarzyna i Piotr Lambert. W przedsięwzięciu wzięli także udział muzycy jazzowi z Piotrem Baronem na czele.

Poszukiwanie Jezusa

„Temat utworu jest niezwykle aktualny w czasach, w których przyszło nam żyć. To historia młodego człowieka, który konfrontuje prawa rządzące jego życiem z nauczaniem Jezusa. Wszystko zostaje osadzone w realiach historycznych pomiędzy wjazdem Jezusa do Jerozolimy a jego śmiercią na krzyżu. Wybory bohatera, często pod wpływem środowiska z którym jest związany, doprowadzają do osobistej tragedii, do zakwestionowania wartości, w których wzrastał i był wychowywany. Z człowieka witającego Jezusa i otwartego na prawdy, które głosi, przeradza się w człowieka domagającego się Jego ukrzyżowania. Opuszczony przez dotychczasowych przyjaciół w chwili doświadczenia osobistej klęski i duchowej walki ma przekonanie, że nie ma już dla niego drogi wyjścia. Próbuje jeszcze dotrzeć do Jezusa, by Mu wyjaśnić, że został wprowadzony w błąd, że nie sądził, iż tak wszystko może się skończyć. Jednak Jezus już nie żyje. Bohater, widząc to, traci nadzieję i wydaje mu się, że nie ma już dla niego przebaczenia. Takie właśnie sytuacje spotykamy coraz częściej w naszym codziennym życiu” – mówił w wywiadzie ks. Przemysław Soboń, jeden z organizatorów koncertu (wiara.wm.pl).

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.