Dzwoń – 800 165 320

ks. Piotr Sroga

publikacja 03.11.2012 14:50

Jak wynika z wykazu umieszczonego na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, placówki pomocowe dysponują w sumie ok. 1100 miejsc.

Bezdomni mogą otrzymać pomoc w schroniskach   Bezdomni mogą otrzymać pomoc w schroniskach
ks. Piotr Sroga

W województwie warmińsko-mazurskim otwarta została całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Do końca marca pod numerem telefonu 800 165 320 można uzyskać informacje na temat jadłodajni, miejsc noclegowych i punktów udzielania pomocy rzeczowej. Z infolinii mogą korzystać wszyscy mieszkańcy regionu. Każdego roku w okresie jesienno-zimowym policjanci odnotowują przypadki zgonów osób z powodu wychłodzenia organizmu. Na przełomie 2011 i 2012 roku było ich 8. Policjanci na co dzień podejmują wzmożone działania prewencyjne i pomocowe, zmierzające do udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Obowiązkiem służb mundurowych jest przeciwdziałanie tragicznym zdarzeniom, jakimi są śmiertelne wychłodzenia.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego jest 31 placówek udzielających pomocy osobom potrzebującym, w tym bezdomnym i ubogim. Są to noclegownie, schroniska dla bezdomnych, tymczasowe punkty opieki, domy pomocy społecznej czy ośrodki wsparcia dla samotnych matek. Placówki te są prowadzone przez samorządy powiatowe, gminne, ale także stowarzyszenia i instytucje kościelne.

Więcej informacji w numerze 45. "Posłańca Warmińskiego – Gościa  Niedzielnego".