Potężna gałąź

Krzysztof Kozłowski

publikacja 07.01.2013 09:00

Wspólnota Domowego Kościoła spotkała się na dorocznym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w WSD „Hosianum” w Olsztynie.

Potężna gałąź Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się wspólną modlitwą Krzysztof Kozłowski/GN

– Dziękujemy Bogu, jako członkowie wspólnoty Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło–Życie, że możemy oddać cześć Bogu nowo narodzonemu i uznać w Nim naszego Pana i Zbawiciela – mówi duszpasterz wspólnoty ks. Cezary Opalach.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Jacek Jezierski. W skierowanych do zgromadzonych słowach nawiązał do święta Trzech Króli. – Wędrówka Trzech Króli to ludzkie poszukiwania wyjaśnienia najważniejszych zagadnień, zarówno na drodze nauki, jak i religii. Na płaszczyźnie rozumu, jak i na płaszczyźnie wiary. Planety noszą imiona pogańskich bóstw – Jowisza, Wenus, Merkurego. I były uważane za boskie. Chrześcijanie odrzucili takie myślenie. Bo to przecież tylko wirujące bryły materii. Zbawienie i życie jest w Bogu, Jezusie Chrystusie, który stał się dla nas człowiekiem – mówił bp Jezierski.

Po Eucharystii wszyscy udali się na spotkanie opłatkowe. Były szczere życzenia, wspomnienia i wspólne śpiewanie kolęd. – Ruch Domowego Kościoła rzeczywiście jest gałęzią ruchu Światło–Życie. Nie gałązką, a potężną gałęzią, która wyrosła z pnia Ruchu, któremu początek dał sł. Boży ks. Franciszek Blachnicki – mówi bp Jacek Jezierski.

Uroczystość uświetnił chór parafialny z Bartąga.