Nie ma lepszych

Krzysztof Kozłowski

publikacja 21.01.2013 14:00

W restauracji „Zacisze” odbyła się gala rejonowa, podczas której podsumowano działania wolontariuszy projektu „Szlachetna Paczka” jednego z największych rejonów naszego województwa – powiatu szczycieńskiego.

Nie ma lepszych Krzysztof Kozłowski

– Pomogliśmy 49 rodzinom w potrzebie. Dostarczyliśmy 468 paczek o łącznej wartości około 73 tys. zł. W pomoc zaangażowało się 315 darczyńców oraz 35 wolontariuszy. Byliśmy jednym z najmłodszych i najlepiej prosperujących rejonów w Polsce – mówi Łukasz Wróbel, lider rejonu powiat szczycieński.

Łukasz Wróbel swoją przygodę z akcją „Szlachetna Paczka” rozpoczął wiosną, kiedy przeczytał w prasie, iż organizatorzy poszukują lidera projektu w powiecie szczycieńskim. – Spotkałem się z koordynatorem i musiałem przekonać go, że jestem odpowiednią osobą, by pokierować działaniami w naszym regionie. I… dał się przekonać, że nikogo lepszego nie ma – śmieje się Łukasz. Na początku musiał znaleźć wolontariuszy. Później pozyskać adresy rodzin, które potrzebują wsparcia. – Chodziliśmy po szkołach. Rozmawialiśmy z dyrektorami, którzy później przekazywały nam adresy rodzin. Później wolontariusze musieli do nich pojechać, przeprowadzić ankiety, aby dobrze rozpoznać najważniejsze potrzeby. Na początku nie było łatwo. Ale później zamieszczaliśmy ogłoszenia w prasie lokalnej, prowadziłem prelekcje w szkołach. Zorganizowaliśmy happening, na który zaprosiliśmy lokalnych biznesmenów. Przedstawiliśmy im ideę akcji i potrzebujące rodziny. I ruszyło – wspomina Łukasz. W akcję zaangażowała się Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, paczki przygotowało między innymi Wyższe Seminarium Duchowne „Hosianum” w Olsztynie.

Podczas gali wyróżniono najaktywniejszych wolontariuszy i dziękowano osobom, dzięki którym udało się pomóc potrzebującym rodzinom. – Chcemy w przyszłym roku pomóc większej liczbie rodzin. Wierzymy, że to się nam uda – podkreśla Łukasz.