Instytucja z misją

Krzysztof Kozłowski

publikacja 08.02.2013 16:00

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, w szpitalnej kaplicy odbyła się uroczystość odpustowa. Kaplica jest pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes.

Instytucja z misją Bp Jacek Jezierski udzielił pacjentom i pracownikom szpitala Bożego błogosławieństwa Krzysztof Kozłowski

Uroczystości przewodniczył bp Jacek Jezierski. Podczas Eucharystii udzielił również sakramentu bierzmowania 15-letniemu Łukaszowi, który jest w znacznym stopniu sparaliżowany.

- Łukasz przebywa w szpitalu od ponad 11 lat. Tu przed laty również przyjął Pierwszą Komunię Świętą - mówi kapelan szpitala ks. Michał Tunkiewicz. Bp Jacek Jezierski podczas homilii poruszył temat powołania, jakie ma szpital.

Podkreślał, iż nie powinien on być nastawiony na komercję i patrzeć na człowieka przez pryzmat pieniądza. - To wielkie zagrożenie w dzisiejszych czasach, kiedy większość patrzy na otaczającą rzeczywistość przez pryzmat pieniądza. Szpital to instytucja, która niezależnie od uwarunkowań finansowych, powinna widzieć godność w każdym człowieku i każdemu człowiekowi pomagać - podkreśla ks. Michał Tunkiewicz.