E-seniorzy

lucy

publikacja 13.06.2013 17:06

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynku zakończył się kurs internetowy dla seniorów.

E-seniorzy W kursie w Olsztynku wzięło udział 21 osób Łukasz Czechyra /GN

Kurs przeprowadzony był w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans, który wspiera "działania na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków z pokolenia 50+". Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Dane wskazują, że aż 10 z 13 milionów Polaków powyżej 50. roku życia nie korzysta z internetu. Projekt chce zachęcić tych ludzi do korzystania z licznych możliwości, jakie daje globalna sieć, a dzieje się to poprzez kursy prowadzone przez instruktorów, tzw. Latarników Polski Cyfrowej.

W Olsztynku właśnie zakończył się taki kurs. Grupa 21 osób poznała podczas niego budowę i podstawową obsługę komputera, następnie założyła konta poczty internetowej, szukała różnych informacji, poznała portale społecznościowe i komunikatory, czatowała między sobą – po prostu z wielką chęcią surfowała po internecie.

Podczas spotkania kończącego kurs uczestnicy podziękowali i ofiarowali kwiaty swojej "latarniczce" – Jolancie Ponczkowskiej. Każdy otrzymał również dyplom zaświadczający o ukończeniu kursu, a dwie panie otrzymały dodatkowe nagrody za wzięcie udziału w ogólnopolskim konkursie.

Więcej w 25. numerze "Gościa Niedzielnego – Posłańca Warmińskiego".