Sadzonki nadziei

ks. Piotr Sroga

publikacja 14.09.2013 17:49

Od dziesięciu lat Caritas Archidiecezji Warmińskiej organizuje akcję "Pola Nadziei", która polega na sadzeniu w różnych miejscach żonkili. Na wiosnę sprzedaje się zaś kwiaty, aby pomóc Hospicjum Domowemu.

Mszy św. przewodniczył ks. Paweł Zięba Mszy św. przewodniczył ks. Paweł Zięba
ks. Piotr Sroga /GN

Inauguracja tegorocznej akcji nastąpiła 14 września podczas uroczystej Mszy św. w parafii wojskowo-cywilnej NMP Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela w Olsztynie. W ramach inauguracji przedstawiony został tegoroczny program akcji oraz zasadzone symboliczne cebulki żonkili przed kościołem i siedzibą Caritas.

Jubileusz 10-lecia akcji jest pewnym podsumowaniem, a także okazją do jeszcze większego zaangażowania wielu środowisk w ważne społecznie przesłania.

– Nasza akcja ma wymiar społeczny. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, głównie osób młodych, dzieci szkolnych, studentów i grup młodzieżowych, rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. W ramach „Pól Nadziei” jesienią wspólnie sadzimy żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach. Wiosną młodzież rozdaje ścięte kwiaty, zbierając jednocześnie pieniądze na potrzeby chorych. W polskich hospicjach co roku jesienią sadzone są cebulki, a wiosną podczas ich kwitnienia, organizowane są różne imprezy, przemarsze, debaty, podczas których mówi się o potrzebach chorego człowieka – mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas.