Sieć modlitwy

lc

publikacja 30.09.2013 19:32

W Ostródzie odbył się Zjazd Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej.

Sieć modlitwy Zjazd Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej Łukasz Czechyra /GN

Do Ostródy przyjechali Rycerze Niepokalanej z czterech okręgów terytorialnych, które należą do Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej: okręgu pomorskiego (centrum w Gdańsku), zachodniopomorskiego (centrum w Darłowie), wielkopolskiego (centrum w Gnieźnie) oraz warmińsko-mazurskiego (centrum w Ostródzie).

- Łączą się z nami inni rycerze rozsiani na terenie północnej Polski. Ta sieć, którą pragniemy upleść, ta sieć modlitwy, żeby łączyć dla Chrystusa dusze, żeby bronić przed atakami złego ducha, ta sieć staje się coraz gęstsza. Ufam, że ten zjazd i nasze rozważania jeszcze bardziej zakorzenią nas w modlitwie, zintegrują, a nowe wspólnoty otworzą się na modlitwę - powiedział na powitanie uczestników o. Janusz Maria Szypulski, asystent prowincjalny ds. MI oraz wiceprezes narodowy MI.

Głównym punktem pierwszego dnia zjazdu była Msza św., której przewodniczył o. Jan Maciejowski, prowincjał z Gdańska. W homilii zwrócił on uwagę na modlitwę jako duchowy fundament apostolstwa.

Nawiązał też do wielkiej miłości, jaką Bóg obdarzył człowieka. - Starożytni mówili, że miłość znajduje równego sobie, a jeżeli nie może takiego znaleźć, to czyni kogoś równym sobie. I to właśnie uczynił Bóg z nami - uczynił nas równymi sobie. My do Boga mówimy „Ojcze”, a św. Franciszek powie, że Chrystus jest naszym Bratem - mówił o. Jan.

Przypomniał też zebranym, że każde działanie musi być poprzedzone modlitwą, gdyż jeśli w nas samych zabraknie odpowiedniej relacji z Bogiem, to nasze czyny na nic się nie zdadzą, zgodnie z tym, co mówił Jezus: „Beze Mnie nic nie możecie uczynić”.

Więcej w nr. 40 „Gościa Niedzielnego - Posłańca Warmińskiego”.