Maluchy na sportowo

lc

publikacja 28.03.2014 20:43

Po raz trzeci w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie odbyła się Olimpiada Przedszkolaka.

Maluchy na sportowo III Olimpiada Przedszkolaka Łukasz Czechyra /GN

Sportowe zawody dla najmłodszych odbyły się tradycyjnie w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie, popularnym „Chemiku”. W sportowej olimpiadzie wzięły udział dzieci z przedszkoli nr 12, nr 29, nr 39, nr 40 oraz z przedszkola „Promyczek”, które było współorganizatorem całego przedsięwzięcia.

Olimpiada Przedszkolaka to jedyna taka inicjatywa w naszym mieście, a patronat nad nią objął prezydent Piotr Grzymowicz.

Myślą przewodnią imprezy jest rozbudzenie w dzieciach zainteresowania sportem oraz promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Zabawa przebiegała w atmosferze zdrowej rywalizacji, zasad fair play, a dzieci wzięły udział w wielu konkurencjach takich jak: przenoszenie piłki lekarskiej, jak najszybsze wkładanie oznaczonych numerami piłeczek do kubeczków, strzelanie do bramki i wiele innych. Co ważne, współpracować musiały całe drużyny, by wspólnie osiągnąć dobry wynik.

W sali sportowej Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących oprócz zawodników zebrało się również dużo kibiców, którzy gorąco dopingowali swoich kolegów i koleżanki. Wszyscy uczestnicy zawodów dostali nagrody.