Zainteresuje każdego

Krzysztof Kozłowski

publikacja 25.04.2014 19:32

W Muzeum w Mrągowie z okazji kanonizacji Jana Pawła II otwarto niezwykłą wystawę.

Zainteresuje każdego Na otwarciu wystawy obecnych było wielu gości. Był wśród nich bp Jacek Jezierski Krzysztof Kozłowski /GN

W Muzeum w Mrągowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Karol Wojtyła – Jan Paweł II – Święty”. Można na niej zobaczyć karty telefoniczne, znaczki i monety z wizerunkiem Jana Pawła II. W gablotach umieszczono prawie 700 kart telefonicznych z 60 krajów. Co ciekawe, najwięcej tych eksponatów pochodzi z Chin. Obok kart wystawiono bloczki filatelistyczne. – Bloczki pochodzą najczęściej z krajów afrykańskich, bo tam pisze się jeszcze dużo listów. Należy podkreślić, że te bloczki złożone z kilku, kilkunastu znaczków, są niezwykle piękne – mówi Władysław Marczuk, który wypożyczył swoje zbiory na potrzeby wystawy.

Na wystawie można również obejrzeć monety, żetony i medale z wizerunkiem Jana Pawła II. Są wśród nich monety niklowe, złote i srebrne, wśród nich ostatnio wydana z okazji kanonizacji papieża Polaka moneta srebrna o nominale 500 zł i wadze 1 kg. Monety, żetony i medale pochodzą ze zbiorów Waldemara Basty.

Wystawę „Karol Wojtyła – Jan Paweł II – Święty” w Muzeum w Mrągowie można oglądać do 31 lipca. – Myślę, że zainteresuje ona każdego. Osobiście jestem zauroczony tymi zbiorami. Są one dowodem na to, jak ważną dla całego świata była osoba Jana Pawła II. Od 27 kwietnia, Świętego Jana Pawła II. Zapraszam do mrągowskiego muzeum – mówi Dariusz Żyłowski.