Było wielu znajomych

Krzysztof Kozłowski

publikacja 17.06.2014 11:48

Piknik był świadectwem radości, jaką niesie z sobą rodzina.

Było wielu znajomych Dzieci zaprezentowały się na piknikowej scenie Krzysztof Kozłowski /GN

To było wspaniałe święto rodzin, tych związanych z parafią pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka, jak i dzieci uczących się w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny i katolickiego przedszkola. Podczas pikniku rodzinnego „Niedziela z rodzinką” organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Rodzice przynieśli ciasta, były ciepłe napoje, gorąca zupa i pieczone kiełbasy. Dzieci mogły uczestniczyć w konkurencjach sportowych.

Na piknikowej scenie zaprezentowali się klerycy WSD „Hosianum”, schola parafialna, zespołu taneczne i muzyczne ze szkolnych placówek. Był również konkurs wiedzy o parafii prowadzony przez proboszcza ks. Andrzeja Plutę, który jednocześnie obchodził jubileusz 20 lat posługi w parafii. Nagrodą główną był rower. Odbyła się również licytacja i sprzedaż losów. Całkowity dochód z pikniku przeznaczony zostanie na sfinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci z parafii i szkoły.

– Choć pogoda nie była najlepsza, to nie przeszkodziła nam w dobrej zabawie. Dzieci miały wiele atrakcji. Cieszę się, bo tę niedzielę mogliśmy spędzić inaczej niż zazwyczaj, całą rodziną, na świeżym powietrzu. Było wielu znajomych. Widać, że bardzo w to zaangażował się ksiądz proboszcz i wikariusze. To dla nas dobry przykład, jak można poświęcać się dla innych – mówi Patrycja.