Za darmo i legalnie

lc

publikacja 04.09.2014 17:41

Do stolicy Warmii i Mazur trafił projekt Kultura na Widoku.

Za darmo i legalnie Na placu Jana Pawła II pojawiły się instalacje, z których można bezpłatnie i legalnie pobierać filmy, książki, muzykę oraz gry. Instalacja działa w ramach projektu Kultura na Widoku Łukasz Czechyra /Foto Gość

Do 24 września na placu Jana Pawła II przed olsztyńskim ratuszem znajdować się będą regały, z których każdy (korzystając z darmowej sieci Wi-Fi) będzie mógł za darmo lub w promocyjnej cenie i legalnie pobrać cyfrowe książki, filmy, muzykę oraz gry.

Olsztyn jest kolejnym miastem po Łodzi, Opolu, Krakowie, Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Ełku, Kazimierzu Dolnym, Wrocławiu i Poznaniu, w którym pojawiły się instalacje projektu Kultury na Widoku.

Celem projektu jest promocja korzystania z legalnych źródeł kultury, a Projekt Kultura Na Widoku otrzymał wyróżnienie „Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności”.

Do pobrania udostępnionych jest ponad 600 pozycji z różnych dziedzin, przeznaczone dla odbiorców w każdym wieku.

Żeby skorzystać z udostępnionych książek, filmów, muzyki czy gier należy po połączeniu się z darmową siecią wifi wpisać w przeglądarce gotowy link URL lub zeskanować kod QR.

Wszystkie pozycje udostępnione są również na stronie www.kulturanawidoku.pl.