Rozśpiewana parafia

Krzysztof Kozłowski

publikacja 17.11.2014 12:33

Takie uroczystości uświadamiają, jak ważny jest patriotyzm i umiłowanie ojczyzny.

Rozśpiewana parafia Chór parafialny podczas koncertu Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

W parafii pw. śś. Kosmy i Damiana w Świątkach odbył się koncert patriotyczny. W kościele zaprezentowały przygotowany na tę okazję repertuar trzy parafialne chóry, dziecięcy, młodzieżowy i dorosłych. „Chór aniołów” to zespół dziecięcy liczący 18 dzieci, schola młodzieżowa „Powołani” składający się z 12 śpiewaków oraz chór dorosłych „Musica ex anima”. W sumie zaprezentowało się prawie 70 chórzystów.  Okazuje się, że rozśpiewanie parafian to doskonała forma modlitwy.

– Naszą trzyletnią tradycją jest, że podczas koncertów zbieramy pieniądze na różne cele. Trzy lata temu zakupiliśmy nagłośnienie, dzięki któremu możemy organizować występy w kościele. Rok temu za te pieniądze nagraliśmy płytę z kolędami. W tym roku zbieramy na instalację multimedialną i rzutnik – mówi proboszcz ks. Wojciech Ciarkowski.

– Parafia jest rozśpiewana. Jest wiele małżeństw, które angażują się w działalność chórów. Ich dzieci śpiewają w młodszych grupach. Także mamy wiele rozśpiewanych rodzin. Takie uroczystości jak dziś uświadamiają, jak ważny jest patriotyzm i umiłowanie ojczyzny – mówi Anna, która prowadzi parafialne chóry.

Koncert poprzedziła Msza św. w intencji ojczyzny.