Dary z serca

lc

publikacja 05.01.2015 09:08

Po raz kolejny w parafii Miłosierdzia Bożego na olsztyńskich Nagórkach została przeprowadzona akcja "Aniołek".

Dary z serca W parafii Miłosierdzia Bożego odbyła się zorganizowana przez parafialny zespół Caritas akcja Aniołek. Anonimowi darczyńcy obdarowali potrzebujące rodziny z dziećmi. Maluchy narysowały dla swoich darczyńców aniołki Łukasz Czechyra /Foto Gość

Cała akcja to dzieło parafialnego zespołu Caritas.

– Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział, poprzez zakupienie potrzebnych rzeczy dla  dzieci z naszej parafii. Po raz kolejny dało się zauważyć wielkie zaangażowanie i ogromne serce ludzi dobrej woli. Wiem, że w tej akcji brały udział również osoby z sąsiednich parafii, co nas tym bardziej cieszy – mówi s. Monika Siemionko.

– Hojność Parafian przewyższała nasze oczekiwania, za co tym bardziej z serca dziękujemy. Tym bardziej, że akcja cały czas pozostaje anonimowa, wiemy, że Pan Bóg widzi i na pewno nie zapomni o każdym najdrobniejszym geście – dodaje s. Monika.

Dzięki akcji „Aniołek” potrzebna pomoc od kilku lat trafia do najbardziej potrzebujących. Przy tym pomoc pochodzi od ludzi, którzy widząc potrzeby innych potrafią okazać bezinteresowną pomoc.

– Jedna z mam, która sama wychowuje dziecko, gdy odbierała prezenty , płacząc powiedziała: ”nigdy nie przypuszczałam, że ludzie mogą mieć tak wielkie serca i mogą tak anonimowo i bezinteresownie pomagać. Chyba znów zacznę chodzić do kościoła, bo widzę, że Pan Bóg jest”. Wspomnę, że tę młodą mamę poznałam przez kancelarię, gdzie przyszła z problemami i  powiedziała, że nie chodzi do kościoła, ponieważ doznała już tyle zła  i rozczarowań w życiu, że nie wierzy już nikomu i nawet nie wie, czy Pan Bóg jest – opowiada s. Monika.

W ramach podziękowań obdarowane dzieci narysowały dla swoich darczyńców obrazki z aniołkami.