Drogowskaz ma dwa końce

Łukasz Czechyra

publikacja 15.05.2015 13:30

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta inauguracja XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Drogowskaz ma dwa końce Na początku uroczystości wystąpiły przedszkolaki, które w swoim przedstawieniu pokazały, jakie wartości są najcenniejsze w życiu Łukasz Czechyra /Foto Gość

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Właśnie dziś zainaugurowano XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. W tym roku cykl imprez, które mają służyć umacnianiu więzi rodzinnych i podkreślaniu roli najbliższych w życiu człowieka, odbywać się będzie pod hasłem: „Rodzina drogowskazem życia”. Dni Rodziny potrwają do 12 czerwca.

- W tym roku skupiamy się szczególnie na znaczeniu więzi i relacji rodzinnych, bo powszechnie wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - uważa Wiesława Przybysz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie.

Podczas inauguracyjnych przemówień wszyscy zwracali uwagę na fakt, że to właśnie w rodzinie młody człowiek kształtuje swoją postawę. - Rodzina jest pierwszą i niezastąpioną szkołą postaw i wartości. Rodzina wywiera silny wpływ na wszystkie obszary życia codziennego - przez edukację i kulturę na aktywności obywatelskiej kończąc - mówiła Wioletta Śląska-Zyśk, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Z kolei Zbigniew Połoniewicz, przewodniczący Rady ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zwracał uwagę, że każdy drogowskaz ma dwa końce, a naszym zadaniem jest wskazanie młodym pokoleniom tego końca wyostrzonego na rodzinę.

Głównymi organizatorami XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny są Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Rada ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.

Uruchomiliśmy specjalny serwis poświęcony tegorocznym Dniom Rodziny. Można tam znaleźć wiadomości, relacje, galerie zdjęć, świadectwa i wiele, wiele innych.