Bóg nie popełnia błędów

lucy

publikacja 31.05.2015 17:32

Kilkaset osób manifestowało w Olsztynie, jak ważną wartością w życiu człowieka jest rodzina.

Bóg nie popełnia błędów Uczestnicy Marszu przemaszerowali spod konkatedry św. Jakuba do Parku Centralnego, gdzie odbył się rodzinny piknik Łukasz Czechyra /Foto Gość

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Warmii i Mazur po raz 4. Rozpoczął się od Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba, której przewodniczył ks. prał. Andrzej Lesiński. Homilię wygłosił ks. prof. Marian Machinek. Podkreślał on, że każde życie jest ważne. - Bóg nie popełnia błędów. Każde życie, niezależnie do tego, jak zostało poczęte, jest ważne, każde przychodzi z wielkim „tak” od Boga - mówił ks. Machinek.

Po Eucharystii uformował się marsz, który poprzez ulicę Staszica przemaszerował do Parku Centralnego. Tam odbył się wielki rodzinny piknik. - Idziemy, bo chcemy pokazać innym, że duża rodzina to nie tylko trud i wieczne problemy, ale przede wszystkim gigantyczna dawka szczęścia, radości i miłości każdego dnia - mówią Kasia i Paweł.

Podczas marszu zaprezentowała się powstała w Olsztynie Fundacja Każdy Ważny, której celem jest wspieranie małżeństw i rodzin, a także stworzenie centrum medycyny, w której będzie wykorzystywana naprotechnologia.