Nic mnie nie boli

Krzysztof Kozłowski

publikacja 27.06.2015 21:10

Ewangelizacja Olsztyna - mamy głosić ową prawdę, że Boża miłość jest jedynym lekarstwem.

Nic mnie nie boli W namiocie uzdrowienia trwała nieustanna modlitwa Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Piątkowym wieczorem chwały w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka, rozpoczęła się trzydniowa ewangelizacja Olsztyna. - Rozpoczynamy ewangelizację Olsztyna, pod hasłem: „Idźcie i głoście” - mówi ks. Andrzej Pluta. Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński.

- Jeśli my dopowiadamy sobie, „idźcie i głoście”, to mamy głosić to, co jest dla świata najbardziej zbawcze. Mamy przekonać świat, jak jest ważne, by zachował Boży ład, czyli uczynił się zdolnym do wchodzenia w relację z Bogiem. Kiedy mówimy: „Pan Jezus cię kocha”, to głosimy, że Bóg ma zamysł w stosunku do twojego życia. Odpowiedz Mu, poznaj wolę tego, który cię kocha. Świat potrzebuje różnych uzdrowień, ale to jest jedyne lekarstwo. Mamy głosić ową prawdę, że Boża miłość jest jedynym lekarstwem. Takiego Boga trzeba spotkać. Takiego Boga musimy ukazywać codziennie, ewangelizując w naszych domach, miejscach pracy, autobusach, sklepach. Bóg niech wam błogosławi. Nasze miasto potrzebuje naszego świadectwa - mówił abp Józef.

W sobotnie przedpołudnie na ulice miasta wyszły grupy ewangelizacyjne, by rozmawiać z ludźmi. - Ewangelizujemy Olsztyn. Głosimy Dobrą Nowinę, mówimy, że Jezus nas kocha - mówi Katarzyna.

- Jezus powiedział, że będziemy kłaść ręce na chorych, a oni odzyskają zdrowie. Jeździmy po całej Polsce i widzimy niesamowite rzeczy - mówi Marcin. Uważnie słucha go kobieta. Zaczyna opowiadać o swoich dolegliwościach, że właśnie przysiadła na ławce, bo boli ją biodro, ma z tym problemy, nie może dłużej chodzić. W końcu prosi o modlitwę. „W Twoje Imię Jezu, nakazujemy bólowi,  by odszedł w Twoje Imię. Dziś Jezus daje znaki swojej miłości, uzdrawia. Amen”. Kobieta wstaje, patrzy zdziwiona na tych, którzy się modlili. - W tej chwili nic mnie nie boli - się uśmiecha. Porusza nogą. Odchodzi. Odwraca się, „Bóg zapłać”, mówi.

Po południu przed świątynią stanął namiot uzdrowienia. Grupy modliły się, prosząc o łaskę uzdrowienia ciała i duszy. Później odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Eucharystia konferencja, którą wygłosił Marcin Zieliński ze Wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic.

Jutro, w niedzielę, odbędzie się koncert „Wyrwanych z niewoli”. Będą świadectwa i wspólna modlitwa.

Niedzielny program (28 czerwca), kościół Chrystusa Odkupiciela Człowieka: 13.00 - Eucharystia;  14.00 - koncert; 15.00 - koronka do Bożego Miłosierdzia; 15.30 - koncert i świadectwa; 18.00 - zakończenie ewangelizacji z adoracją, litania do Serca Pana Jezusa.