Policjanci apelują

Krzysztof Kozłowski

publikacja 30.10.2015 17:00

W czasie świątecznego weekendu zachowajcie szczególną ostrożność.

Policjanci apelują Niestety, śmierć na miejscu poniosła 35-letnia mieszkanka gminy Rozogi, która podróżowała oplem omegą KWP Olsztyn

Policjanci z województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczynają coroczną akcję „Znicz”, która ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach we Wszystkich Świętych. O tym, jakie to ważne zadanie do spełnienia, świadczą statystyki mówiące o liczbie wypadków w tym okresie.

Już dziś policjanci przestrzegają przed brawurą na drodze. W weekend zapowiada się ładna pogoda, która często skłania kierowców do bardziej niebezpiecznej jazdy.

Czym może skończyć się brawura, przekonali się uczestnicy wypadku na drodze Rozogi-Występ.

Dzisiaj ok. 10.15 policjanci ze Szczytna zostali poinformowani o wypadku na skrzyżowaniu do Wilamowa. Natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, podobnie jak strażacy i pogotowie ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący skodą octavią, jadąc od Rozóg, na skrzyżowaniu skręcał w lewo. Natomiast kierowca opla omegi zaczął wyprzedzać ciąg samochodów i uderzył w skręcające auto.

Kierowca skody i jego pasażerka oraz kierowca opla zostali przetransportowani do szpitali. Niestety, śmierć na miejscu poniosła 35-letnia mieszkanka gminy Rozogi, która podróżowała oplem omegą.

Policjanci apelują, by w ten czas wzmożonego ruchu zachować szczególną ostrożność, nie przekraczać dozwolonej prędkości i nie wyprzedzać w niebezpiecznych miejscach.