Werbiści w komórce

ks. Piotr Sroga

publikacja 20.11.2015 15:02

Oferta elektronicznego kalendarza liturgiczno-biblijnego jest nowością na rynku polskim. Każdy może ją ściągnąć za darmo.

Nowa oferta werbistów dla posiadaczy komórek Nowa oferta werbistów dla posiadaczy komórek
ks. Piotr Sroga /Foto Gość

Jest to pierwsza tego typu aplikacja na polskim rynku.

– Prace nad mobilnym kalendarzem trwały od lipca tego roku. 19 listopada uruchomiliśmy ją i jest dostępna na razie w systemie Android. Naszym zamiarem jest umożliwienie zgłębiania słowa Bożego posiadaczom urządzeń mobilnych – mówi o. Marcin Piwnicki.

Księża werbiści wydawali do tej pory w formie papierowej Kalendarz Słowa Bożego i Agendę Biblijną. Powstał pomysł, aby je połączyć w jedno w formie elektronicznej.

– Wiadomo, że drukowana wersja trafia przede wszystkim do osób starszych, a my chcemy trafić do młodego pokolenia, które posługuje się urządzeniami mobilnymi – wyjaśnia o. Marcin.

Werbiści planują dalsze rozbudowanie aplikacji. Chcą wprowadzić trzy nowe wersje językowe: hiszpańską, angielską i rosyjską. – W Rosji pracuje obecnie około 40 braci i może to być dla nich duża pomoc duszpasterska – mówi o. Piwnicki. Prace skierowane są także na umożliwienie transponowania danych z werbistowskiej aplikacji do osobistych kalendarzy.

Aplikacja wymaga systemu operacyjnego Android w wersji 4.1 lub wyższej. Oprócz tradycyjnych funkcji kalendarza i terminarza znaleźć w niej można święta katolickie i państwowe, świętych przypisanych do danego dnia roku, odnośniki do czytań liturgicznych, tekst Ewangelii oraz krótką medytację.

Aplikację można pobrać TUTAJ