Po prostu chcemy śpiewać

ks. Piotr Sroga

publikacja 21.11.2015 17:34

Wszystko rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. św. Dominika Savio w Ostródzie. W sali Zespołu Szkół Salezjańskich zgromadzili się licznie wykonawcy i ich rodzice.

Na Cecyliadzie wystąpiły schole z Ostródy Na Cecyliadzie wystąpiły schole z Ostródy
ks. Piotr Sroga /Foto Gość

Głównym organizatorem Cecyliady w Ostródzie był Zespół Szkół Salezjańskich im. św. Dominika Savio. Księża salezjanie już od 25 lat angażują się na rzecz promocji muzyki kościelnej wśród dzieci i młodzieży. Jest jednak także wiele osób z terenu całego miasta, zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia. – Cecyliada nie jest konkursem, po prostu chcemy śpiewać wspólnie pieśń dziękczynną. Jest to tak naprawdę modlitwa śpiewem – mówi Ewa Szyłobryt, jedna z organizatorek Cecyliady. Tegoroczna Cecyliana w Ostródzie odbyła się pod hasłem: „Śpiewajcie pieśń dziękczynną Panu”.

Przygotowanie polegało na stworzeniu warunków technicznych dla wykonawców i zaproszeniu wszystkich parafii i szkół do udziału w występach. – Są to grupy muzyczne z Ostródy, choć w zeszłym roku gościliśmy także scholę z Olsztyna – mówi Ewa Szyłobryt. W czasie Cecyliady wystąpiły schole dziecięce z parafii: św. Dominika Savio, św. Franciszka z Asyżu, św. Faustyny Kowalskiej, Niepokalanego Poczęcia NMP.

Jedną z solistek była Amelia Krysiak, która wykonała utwór „Błogosławieni”. Jest uczennicą III klasy szkoły podstawowej. – Śpiewam z moimi rodzicami na koncertach ewangelizacyjnych. Do występu przygotowywałam się w domu. Dużo ćwiczyłam z tatą, który przygrywał mi na gitarze. Bardzo się denerwowałam, ale myślę, że wszystko wyszło dobrze – mówi ostródzianka z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP.