Dajmy nadzieję

lc

publikacja 21.11.2015 21:34

Marsz ulicami Olsztyna rozpoczął kolejną edycję akcji Szlachetna Paczka.

Dajmy nadzieję Wolontariusze przyznają, że w całej akcji bardzo ważne jest danie potrzebującym nadziei na lepsze jutro Łukasz Czechyra /Foto Gość

Wolontariusze i liderzy "Super W" oraz wolontariusze Akademii Przyszłości, czyli siostrzanego projektu "Szlachetnej Paczki" przeszli dziś ulicami miast wojewódzkich inaugurując w ten sposób 15. edycję Szlachetnej Paczki.

Od dziś działa również internetowa baza rodzin, dla których możemy przygotować paczki.

Wielki finał czyli wręczenie paczek 12 i 13 grudnia. Już teraz w bazie jest prawie 400 rodzin z województwa warmińsko-mazurskiego, ale organizatorzy przewidują, że liczba potrzebujących rodzin sięgnie 1000.

- Oni nie mają marzeń. To są zwykłe rzeczy - jedzenie, środki czystości, ubrania, podstawowe produkty, których brakuje im na co dzień - mówi Adrian Tymecki, koordynator ds. promocji i dodaje, że każda rodzina w bazie została dokładnie sprawdzona przez wolontariuszy.

Jedna z wolontariuszek mówi, że to, co dla nas jest codziennością, dla innych jest luksusem. - Chcemy sprawić, żeby każdy z nich dostał nie tylko paczkę na Święta, ale przede wszystkim przekaz, że może być inaczej, może być lepiej - mówi Magdalena.

Darczyńcami mogą być osoby indywidualne, grupy, instytucje, szkoły, nie ma ograniczeń.

Aby przyłączyć się do akcji, trzeba wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę, której chcemy pomóc, i wypełnić formularz.