Dać Chrystusa światu

ks. Piotr Sroga

publikacja 06.12.2015 17:27

Jest ich w archidiecezji warmińskiej blisko 270. Odwiedzają chorych i przynoszą im Komunię św. Angażują się życie swoich parafii i często są pomocą dla księży proboszczów. Rozpoczął się kolejny rok ich posługi na Warmii i Mazurach.

abp Górzyński wręczył krzyże nowym akolitom abp Górzyński wręczył krzyże nowym akolitom
ks. Piotr Sroga /Foto Gość

W olsztyńskie konkatedrze odbyła się uroczystość, która zgromadziła nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. posługujących w archidiecezji warmińskiej.

Przed Eucharystią w Centrum Pielgrzymkowym św. Jakuba wręczono dekrety, przedłużające uprawnienia na najbliższy rok. Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński.

– Jesteśmy wezwaniu do dawania Chrystusa światu. I właśnie w sakramentach jest On obecny najpełniej – mówił.

Podczas liturgii abp Józef wręczył również krzyże nowym akolitom.

Na zakończenie Eucharystii szafarze z dwudziestopięcioletnim stażem otrzymali medal arcybiskupa warmińskiego „Prodesse Austo”. Był wśród nich Jerzy Paczkowski, wieloletni prezes wspólnoty.

Szczególnym momentem było podziękowanie za wieloletnią posługę ks. prał. Władysławowi Nowakowi, który przez 25 lat organizował i formował grupę szafarzy w archidiecezji warmińskiej.

– Trzeba było wielkiej wytrwałości i wiedzy, aby dokonać wprowadzenia posoborowych zaleceń w życie Kościoła. Za to wszystko dziękujemy dziś księdzu prałatowi – mówił arcybiskup. Górzyński.