Młodzi szukają Boga

lc/mateo

publikacja 16.12.2015 11:27

W olsztyńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana odbyły się warsztaty biblijne dla młodzieży.

Młodzi szukają Boga Warsztaty poprowadził ks. dr Piotr Dernowski Mateusz Rutynowski

Warsztaty skierowane były przede wszystkim do uczniów, którzy wezmą udział w zbliżającym się Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej - spotkanie poświęcone Pismu Świętemu miało pomóc młodym ludziom poznać materiał źródłowy i lepiej przygotować się do konkursu.

- Zaproszenie skierowaliśmy nie tylko do przygotowujących się do OKWB, ale też do poszukujących Boga. Tacy również przyszli na warsztaty, a to nas bardzo cieszy - mówi Mateusz Rutynowski z olsztyńskiego Civitas Christiana.

Ogółem w warsztatach wzięło udział 19 osób, przyjechali z Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego oraz Ostródy.

Warsztaty poprowadził ks. dr Piotr Dernowski, a tematem była Ewangelia wg św. Mateusza, problem autorstwa, adresatów, tematyka księgi, podział, symbole i chrystologia Ewangelii oraz Ewangelia dzieciństwa.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że młodzież bardzo chętnie odpowiedziała na nasze zaproszenie, że są wspaniali młodzi ludzie, którzy chcą zgłębiać Pismo Święte. Dowodem na powodzenie tej formy jest pytanie młodych „Kiedy następne warsztaty”. Zorganizujemy je w kwietniu, przed etapem diecezjalnym OKWB - tłumaczy Mateusz Rutynowski.