Gdańsk zdominował drużyny

Krzysztof Kozłowski

publikacja 03.05.2016 22:42

Już pierwszego dnia Olimpiady Młodzieży w Olsztynie rywalizowali floreciści.

Gdańsk zdominował drużyny Srebrny medal drużynowo zajęły dziewczęta z IKS Leszno Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

W naszym województwie rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2016. Jako jedni z pierwszych rywalizację rozpoczęli szermierze. Przez dwa dni walki o medale stoczyli floreciści.

Wśród dziewcząt triumfowała Renata Tomczak (IKS Leszno), która w finale pokonała Katarzynę Winiarską (UKS Atena Gdańsk) 15:4. Na najniższym stopniu podium stanęły Dominika Wasilczuk (UKS Pałac Młodzieży Syrena) i Weronika Wisoky (Warta-Muszkieterowie Poznań).

W rywalizacji florecistów najlepszy był Szymon Czartoryjski (Wrocławianie). W decydującym pojedynku wygrał z Piotrem Borowcem (UKS Atena Gdańsk) 15:13. Brązowe medale wywalczyli: Bartosz Goc i Adam Podralski (obaj UKS Atena Gdańsk).

Po współzawodnictwie indywidualnym odbyły się zawody drużynowe. Złoty medal olimpiady zdobyła drużyna dziewcząt UKS Atena Gdańsk I, srebrny - IKS Leszno zaś  brązowy - AZS AWF I Poznań. Spośród drużyn chłopców najlepsza była ekipa UKS Atena Gdańsk II, drugie miejsce zajęli ich klubowi koledzy UKS Atena Gdańsk I, zaś trzecie - AZS AWF Poznań.

Przez następne dwa dni rywalizować będą szpadziści. Po nich - szabliści.