Napoić spragnionych

lc

publikacja 08.05.2016 13:20

Zbiórka wody na Światowe Dni Młodzieży.

Napoić spragnionych Wolontariusze zbierają wodę dla młodzieży, która przyjedzie na Warmię w ramach Dni w Diecezji Łukasz Czechyra /Foto Gość

Przed olsztyńskimi świątyniami wolontariusze Światowych Dni Młodzieży prowadzą dziś zbiórkę wody dla pielgrzymów z zagranicy, którzy przyjadą na Warmię w ramach tzw. Dni w Diecezji. - Woda ta będzie im rozdana w sobotę, 23 lipca podczas pieszej pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie - tłumaczy Milena Chmielewska.

Wodę można przynosić w półlitrowych butelkach, zbierana będzie dzisiaj (w niedzielę, 8 maja) do wieczora, ale można butelki z wodą przynosić również w inne dni, na pewno się przyda.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie od 26 do 31 lipca. Wcześniej jednak tysiące młodych ludzi z całego świata przyjadą do różnych polskich diecezji, by spędzić kilka dni podczas tzw. Dni w Diecezji. Do archidiecezji warmińskiej już 19 lipca przyjadą młodzi ludzie m.in. z Niemiec, Francji czy Rosji. Spędzą oni u nas do 25 lipca na wspólnych modlitwach, spotkaniach, koncertach, zwiedzaniu Olsztyna czy Fromborka, a centralnym punktem będzie piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej w Gietrzwałdzie.