Slajdy przeszłości

ks. Piotr Sroga

publikacja 09.05.2016 12:13

Konkurs skierowany jest do młodych osób i ma zainteresować ich historią Warmii i Mazur. Pod okiem nauczycieli i opiekunów po raz trzeci młodzież województwa warmińsko-mazurskiego utrwalała na fotografiach tzw. ruchome zabytki. Nagrodą główną był aparat fotograficzny.

Weronika Obara - zgobywczyni głównej nagrody Weronika Obara - zgobywczyni głównej nagrody
ks. Piotr Sroga /Foto Gość

W Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie zgromadzili się sympatycy fotografowania. Nagrodę główną otrzymała Weronika Obara z Gołdapi za zestaw zdjęć „W starym kinie”, pokazujących plakaty zapowiadające seanse różnych filmów z przeszłości i samo kino z dawnych lat.

- Nie mogłam znaleźć informacji na temat takich zwyczajnych zabytków naszego muzeum. Wyszłam z założenia, że do kina każdy lubi chodzić i to może być ciekawy temat dotyczący przeszłości. A że w naszym mieście istniało tylko jedno kino, bardzo popularne w minionych czasach, więc odnalazłam stare slajdy, które wydały mi się trochę zabawne - wyjaśnia Weronika.

W konkursie wyróżniono 11 prac. Do organizatorów nadesłano w tym roku rekordową liczbę zdjęć: 233 prace zrobione przez 64 osoby. - W tej chwili Pałac Młodzieży jest zagospodarowany i brakuje nam miejsca na muzeum, bo tak wiele zajęć odbywa się w tych budynkach. Chcemy jednak docelowo stworzyć muzeum wirtualne, w którym umieścimy między innymi prace nadesłane na konkurs - mówi Iwona Łazicka-Pawlak, dyrektor Pałacu Młodzieży.

Więcej w "Posłańcu Warmińskim" nr 20/2016 na 15 maja.