Obraz, który naucza

Krzysztof Kozłowski

publikacja 18.10.2016 09:30

Młodzi aktorzy mieli możliwość przekazania swoich wartości i podzielenia się wiarą z parafianami poprzez sztukę.

Obraz, który naucza Na początku września w Reszlu powstała młodzieżowa grupa teatralna „Premiera” Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Tam, gdzie pojawia się ks. Karol Misiewicz, tam powstaje młodzieżowa grupa teatralna. Wystarczy bowiem mieć pasję, by zarazić nią innych, ukazać piękno sztuki i możliwość głoszenia Ewangelii poprzez realizację swoich talentów.

Na początku września w Reszlu powstała młodzieżowa grupa teatralna „Premiera”. - Aktualnie liczy sześć osób. Ale tak jest zawsze, kiedy pojawia się  nowa idea. Wierzę, że już pod  koniec roku szkolnego przybędzie pasjonatów aktorstwa – mówi ks. Karol.

Grupa ma już za sobą pierwszy debiutancki spektakl. - Pierwszy, a zatem najważniejszy występ, młodzież miała w Centrum Kształcenia Praktycznego w Kętrzynie, gdzie podpisano porozumienie szkół zawodowych z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. oraz Warmińsko-Mazurskim Kuratorem Oświaty. Brzmi poważnie, prawda? - uśmiecha się kapłan.

Młodzież przedstawiła tam dwa skecze kabaretowe, które rozbawiły zgromadzoną publiczność. Drugi zaś występ młodych miał już charakter ewangelizacyjny. W kościele parafialnym w Reszlu młodzież zaprezentowała na każdej Mszy św. krótką inscenizację podejmującą ważny temat miłości Boga i bliźniego.

- Nic tak nie tłumaczy i naucza jak obraz. Dla młodych aktorów był to bardzo ważny dzień. Mieli możliwość przekazania swoich wartości i podzielenia się wiarą z parafianami poprzez sztukę - zauważa ks. Karol.

Debiut w szkole, czyli w swoim środowisku, młodzież miała w Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Podczas zorganizowanego apelu okolicznościowego aktorzy zaprezentowali zgromadzonym gościom, nauczycielom oraz swoim kolegom i koleżankom dwa skecze. Po skończonym występie grupa teatralna zebrała gromkie brawa.

- Aktualnie przygotowujemy krótkie przedstawienie, które będzie związane z tematem ludzkiego przemijania oraz kolejne, na Misterium Narodzenia Pańskiego - dodaje ks.  Karol Misiewicz.