Hej, kolęda!

Łukasz Czechyra

publikacja 09.11.2016 10:51

Trwają zapisy do XXIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Hej, kolęda! W poprzedniej edycji w Będzinie wystąpiła m.in. schola Perełki Wiary z parafii św. Józefa w Olsztynie Łukasz Czechyra /Foto Gość

Serdecznie zapraszamy do udziału w największym w Polsce przeglądzie kolędowym - XXIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Eliminacje odbędą się w grudniu w 36. ośrodkach eliminacyjnych w Polsce oraz na Ukrainie i Białorusi.

W Olsztynie eliminacje odbędą się 16 grudnia w Państwowej Szkole Muzyczna I i II st. im. F. Chopina. W Festiwalu mogą brać udział amatorzy (w tym uczniowie i absolwenci szkół muzycznych I stopnia) - soliści i duety, a także chóry, schole parafialne, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz grupy ludowe w różnych kategoriach wiekowych.

Sam festiwal organizowany jest od 1994 r., a Olsztyn jako makroregion, w którym przeprowadzane są eliminacje, działa od 1998 roku. Koncert finałowy odbędzie się w styczniu 2017 roku w Będzienie i co warto zaznaczyć - zespoły lub soliści, które wygrywały eliminacje w Olsztynie wracają z Będziena co roku jako laureaci. Dwukrotnie nasze zespoły zdobyły nawet nagrodę główną; były to Pro Forma oraz chór Bel Canto.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada poprzez stronę internetową www.mfkip.pl.