Mówimy prawdę

Łukasz Czechyra

publikacja 25.11.2016 11:12

Pod olsztyńskim ratuszem wolontariusze Fundacji Pro-Prawo do życia pokazywali czym jest aborcja.

Mówimy prawdę Wolontariusze Fundacji Pro-Prawo do Życia przekonują, że pokazywanie ofiar aborcji trafia do świadomości przechodniów Łukasz Czechyra /Foto Gość

- W Polsce każdego dnia zabija się dzieci. Każdego dnia zabija się je legalnie, dyskryminuje ze względu na podejrzenie choroby, ze względu na niepełnosprawność i na sposób, w jaki zostały poczęte. To jest niedopuszczalna sytuacja, by tak dzielić dzieci, odbierać im prawo do życia - uważa Łukasz Kotowski, wolontariusz Fundacji Pro-Prawo do Życia z Olsztyna. Razem z innymi wolontariuszami ustawili na placu Jana Pawła II w Olsztynie banery pokazujące, czym jest aborcja. - Tu nie ma żadnej manipulacji, po prostu mówimy i pokazujemy prawdę. Jesteśmy tu właśnie po to, by mieszkańcom Olsztyna pokazać jaka jest prawda, którą środowiska aborcyjne chcą przed ludźmi ukryć - przekonuje Kotowski.

Dodaje, że właśnie taka forma przemawia do ludzi, a z doświadczeń i danych fundacji wynika, że pokazywanie ofiar aborcji nie tylko trafia do świadomości wielu osób, ale także nie pozwala być biernym.