Kolędy w tramwaju

Krzysztof Kozłowski

publikacja 18.12.2016 21:07

Wystarczyła chwila, by atmosfera w tramwajach zrobiła się bardzo świąteczna, a ludzie uśmiechali się do siebie.

Kolędy w tramwaju Dziś pasażerowie olsztyńskich tramwajów mogli wspólnie zaśpiewać kolędy Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Dziś Wspólnota Przymierze Miłosierdzia z parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej wyszła ze świąteczną ewangelizacją do mieszkańców Olsztyna.

- Po Mszy św. o godz. 13.00 udaliśmy się na przystanek tramwajowy. Jeździliśmy w tramwajach i śpiewaliśmy kolędy. Składaliśmy pasażerom życzenia świąteczne i rozdawaliśmy pięknie zapakowane swojej roboty pierniczki, upieczone przez członków wspólnoty oraz wręczaliśmy karteczki z cytatami z Pisma Świętego - mówi koordynatorka wspólnoty Wioletta Bulejak.

Pasażerowie włączali się spontanicznie w śpiewanie kolęd. - Jestem mile zaskoczona taką inicjatywą. Przyjemnie jest jadąc tramwajem spotkać ludzi, którzy są przyjaźni, składają życzenie, uśmiechają się - mówi pani Teresa. Wystarczyła chwila, by atmosfera w tramwajach zrobiła się bardzo świąteczna, a ludzie uśmiechali się do siebie.

Wspólnota spotyka się w każdy poniedziałek o godzinie 18.30 starsza grupa, a grupa młodzieżowa w każdą niedzielę o godzinie 12.15.