Żyć Ewangelią

Łukasz Czechyra

publikacja 11.03.2017 12:39

W Miłakowie odbył się finał Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

Żyć Ewangelią 1. miejsce wśród uczniów szkół podstawowych zajęła Aleksandra Noskowska z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Olsztynie Łukasz Czechyra /Foto Gość

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Miłakowie.

- Głównym celem naszego konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do czytania Biblii, sięgania po Pismo Święte, a przede wszystkim do życia wg Ewangelii - zaznacza Agnieszka Bułak, koordynatorka konkursu.

W tym roku tematem konkursu była Ewangelia wg św. Mateusza. - Najpierw odbywały się eliminacje szkolne, skąd laureaci (po 3 osoby z każdej szkoły) przyjechali do nas na finał. W tym roku zgłosiło się 19 szkół podstawowych oraz 13 gimnazjów. Razem 96 uczestników w finale - mówi Agnieszka Bułak.

- Wymagało to dużo przygotowania. Najpierw przeczytałam cała Ewangelię, dodałam przypisy i zaczęłam się uczyć słownika. Potem przeczytałam jeszcze raz całą Ewangelię i na koniec jeszcze raz wszystkie rozdziały - opowiada Weronika, laureatka 1. miejsca wśród gimnazjalistów.
 

Laureaci konkursu - szkoły podstawowe:

  1. Aleksandra Noskowska - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Olsztynie
  2. Kamil Dymidziuk - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie
  3. Paulina Wojtanowska - Szkoła Podstawowa w Kandytach (Szkoła filialna w Pieszkowie)
     

Laureaci konkursu - szkoły gimnazjalne:

  1. Weronika Kasprzak - Gimnazjum nr 11 w Olsztynie
  2. Patrycja Liczmańska - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie
  3. Anna Pająk - Gimnazjum nr 1 w Morągu