Czytajmy dzieciom

Łukasz Czechyra

publikacja 19.04.2017 19:05

Plenerowe spotkania z książką.

Czytajmy dzieciom Na początku spotkania bajki Maliny Prześlugi czytali aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek Łukasz Czechyra /Foto Gość

W olsztyńskim parku Centralnym rozpoczął się trzeci już sezon wspólnego czytania organizowanego przez Bibliotekę Abecadło.

- Kiedy powstał park Centralny, pomyślałyśmy, że warto wyjść z biblioteki i poczytać dzieciom, które akurat są na spacerze z mamami, babciami, mamami. Zaczynamy już 3. rok, kiedy w każdą środę w południe spotykamy się w parku - tłumaczy Ewa Romejko z Abecadła.

Na początku spotkania bajki Maliny Prześlugi czytali aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek.

- Dzieci lubią słuchać bajek, czytać je. Czasami przychodzą do nas na wycieczki ze szkoły czy przedszkola, a potem pojawiają się z rodzicami, żeby się zapisać. Czytanie jest niezwykle ważne - nie tylko rozbudza fantazję i kreatywność dzieci. Wzbogacamy swoje słownictwo - literatura zawiera dużo więcej słów niż mowa, której używamy na co dzień. Dodatkowo dochodzi jeszcze bliskość - specjalna więź wywiązuje się podczas wspólnego czytania, kiedy siadamy razem, w fotelu czy na kanapie, i przenosimy się w świat książek - opowiada E. Romejko.