Obiad z głowy

Krzysztof Kozłowski

publikacja 04.06.2017 18:15

Przy kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbył się parafialny Festyn Rodzinny.

Obiad z głowy W przygotowanie i obsługę festynu zaangażowało się wielu parafian Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Po Eucharystii wszyscy udali się na plac przed kościołem, gdzie była przygotowana scena, stoiska z ciastami, grill, kawa i napoje. - Festyn ma charakter integracyjny. Próbujemy wszystkich zwołać, ze wszystkich wspólnot i z każdego domu - uśmiecha się ks. Krystian Stęcel.

To on wraz z liczną grupą parafian i przy współpracy z Katolickim Przedszkolem im. Świętej Rodziny, podjął się zorganizowania tego wydarzenia. - Zależało nam, żeby każdy mógł nie tylko zobaczyć, ale przede wszystkim odczuć, że tworzymy jedną wspólnotę, którą łączy miejsce modlitwy i trwania na Eucharystii. Przecież jesteśmy wielką rodziną - dodaje.

Tegoroczny festyn odbył się pod hasłem: „Zdrowo i aktywnie”. Dlatego nie mogło zabraknąć stosik ze zdrową żywnością, miejsca pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz pomiaru zawartości tłuszczu w organizmie. Trenerzy z „Klubu Motywacji” przeprowadzili kilka zajęć ruchowych oraz pomagali w doborze odpowiedniej diety.

- Cieszę się, że nasza parafia robi takie wydarzenia. Zawsze to jest okazja ku temu, żeby wyjść z domu, jakoś inaczej spędzić czas. Nie przestraszyliśmy się nawet drobnego deszczu, który zresztą krótko padał. Świeże powietrze, biegające dzieci, można zjeść zupę, kiełbasę z grilla, czyli obiad w domu z głowy - uśmiecha się pani Beata.

Oprócz występów artystycznych organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w rywalizacji sportowej. Nie zabrakło również konkursów.