Ministrancki styl bycia

Łukasz Czechyra

publikacja 19.06.2017 14:24

Ministranci z Bartoszyc nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie.

Ministrancki styl bycia Ministranci z Bartoszyc zostali nagrodzenie za swój teldysk "Idźcie i głoście" Anna Rafalska

Podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ministrantów i Lektorów w Poznaniu ministranci z parafii św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach otrzymali nagrodę za jeden z trzech najlepszych filmów promujących Służbę Liturgiczną Ołtarza. W konkursie zorganizowanym przez miesięcznik „Króluj nam Chryste” wygrali projektor multimedialny.

W teledysku „Idźcie i głoście” ministranci z Bartoszyc rapują m.in. o wsparciu dla innych, służbie i wartościach, które stosują nie tylko w kościele, ale w szkole i domu. - To właśnie jest ministrancki styl bycia - mówią.

Ich opiekun, ks. Józef Fiszer, podkreśla dumę ze swoich podopiecznych i tłumaczy, że z tymi chłopakami trzeba po prostu być. - Nie jestem fanem piłki nożnej, ale idę z nimi na boisko i gram. Nie chodzi o to, żeby być z nimi tylko przy ołtarzu czy na zbiórkach, ale tak po prostu, w normalnym życiu: zainteresować się, zapytać jak w domu, w szkole, takie zwykłe, codzienne rozmowy - tłumaczy ks. Józef.

Ks. Krzysztof Patejuk zaznacza z kolei, że na ministrantów nie można patrzeć z góry, tworzyć barier. Nie można się uważać za mądrzejszego, lepszego od nich. Interesujemy się nimi - jakie filmy oglądają, w jakie gry grają, jakich lubią piłkarzy, jakiej słuchają muzyki. To jest bardzo istotne, żeby ksiądz był taką osobą, o której wiedzą, że ich rozumie, że można do niego normalnie przyjść i pogadać. Trzeba po prostu wejść do ich świata - zaznacza ks. Patejuk.

Więcej o ministrantach z Bartoszyc w numerze 25. "Posłańca Warmińskiego - Gościa Niedzielnego".

Poniżej nagrodzony film:

SŁUŻBA LITURGICZNA - Idźcie i głoście [Official Video]
Fara Bartoszyce