Chwyć się słowa Bożego!

Łukasz Czechyra

publikacja 25.06.2017 09:02

Jezus patrzy na nasze serce, a nie na miejsce w ławce, które zajmiemy w kościele.

Chwyć się słowa Bożego! - Chrystus zna nasze serce: czy ono jest całe dla Niego? Czy kocha Go najbardziej? Czy rzeczywiście On jest najważniejszy? - pytał ks. Dominik Łukasz Czechyra /Foto Gość

W Lidzbarku Warmińskim trwają rekolekcje "Stęskniony za upragnionym", które prowadzą ks. Dominik Chmielewski SDB oraz ks. Maciej Sarbinowski SDB.

W sobotę odbył się Wieczór Uwielbienia. Podczas Mszy św. ks. Maciej przypomniał m.in. sytuację św. Pawła i Sylasa, którzy zostali uwięzieni. - W takiej sytuacji - zamknięci w głębokim lochu, w kajdanach - mogli złorzeczyć Bogu, ale tego nie zrobili. Zamiast tego zaczęli śpiewać psalmy na cześć Pana. I Bóg ich uwolnił - mówił rekolekcjonista. - Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji swojego życia, w swoim własnym więzieniu problemów, nałogów, wtedy chwyć się słowa Bożego, ono da nadzieję, wyprowadzi do nowego życia. Uwielbić Boga Jego słowem w swojej największej ciemności - do tego was zachęcam - mówił ks. Maciej.

- Możemy przychodzić do kościoła, siadać w pierwszych ławkach, ale to nie wystarczy - Jezus bowiem patrzy na serce - przypomniał ks. Dominik. - Chrystus zna nasze serce: czy ono jest całe dla Niego? Czy kocha Go najbardziej? Czy rzeczywiście On jest najważniejszy? Gdzie skarb twój, tam serce twoje... Czy On naprawdę jest twoim skarbem, dla którego przyszedłeś tu dzisiejszego wieczoru? - pytał zebranych duszpasterz.

Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem.

Rekolekcje organizuje Szkoła Nowej Ewangelizacji Ikona Trójcy Świętej.