Dziś 140. rocznica rozpoczęcia objawień w Gietrzwałdzie

Łukasz Czechyra

publikacja 26.06.2017 16:12

To jedyne objawienia w Polsce uznane przez Kościół.

Dziś 140. rocznica rozpoczęcia objawień w Gietrzwałdzie Maryja objawiła się Justynie Szafryńskiej 27 czerwca 1877 roku. Następnego dnia ujrzała Matkę Bożą również Barbara Samulowska ks. Jarosław Klimczyk CRL

27 czerwca przypada rocznica rozpoczęcia objawień Matki Bożej. To właśnie tego dnia 1877 r. Maryja ukazała się w Gietrzwałdzie po raz pierwszy.

Objawiła się Justynie Szafryńskiej, która wracała razem z matką z egzaminu przed przystąpieniem do I Komunii Świętej. Wówczas jeszcze nic Maryja nie rzekła, ale tego dnia rozpoczęła się historia objawień Maryi - jedynych w Polsce zatwierdzonych przez Kościół.

  • Zapraszamy na specjalny serwis przygotowany z tej okazji przez nasz zespół redakcyjny.

Z tej okazji w Gietrzwałdzie odbędą się uroczystości rocznicowe, w których wezmą udział m.in. członkowie Żywego Różańca z całej Polski.

15:00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:15 - słowo wprowadzające
15:30 - Różaniec: tajemnice radosne (diecezja toruńska)
16:15 - konferencja
16:45 - adoracja w ciszy przeplatana śpiewem
17:20 - Różaniec: tajemnice światła (diecezja płocka)
18:00 - uroczysta Msza święta pod przewodnictwem abp. seniora Edmunda Piszcza
19:30 - Różaniec: tajemnice bolesne w czasie procesji do źródełka ze świecami, przy źródełku litania loretańska (archidiecezja warmińska)
21:00 - Apel Jasnogórski przy kapliczce objawień oraz różaniec: tajemnice chwalebne (archidiecezja gdańska)
22:00 - zakończenie

Z okazji 140. rocznicy objawień Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego wiernym, którzy od 1 maja do 31 października tego roku nawiedzą tamtejsze sanktuarium.

Dziś 140. rocznica rozpoczęcia objawień w Gietrzwałdzie   Gietrzwałd, sanktuarium Matki Bożej. Źródełko pobłogosławione przez Maryję Łukasz Czechyra /Foto Gość