Rekolekcje w drodze

Łukasz Czechyra

publikacja 02.08.2017 15:50

Do sanktuarium maryjnego przybyła I Lidzbarska Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu.

Rekolekcje w drodze W trakcie drogi pielgrzymi rozważali m.in. orędzie Matki Bożej Łukasz Czechyra /Foto Gość

Pielgrzymka wyruszyła z Lidzbarka Warmińskiego, z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w poniedziałek 31 lipca. Grupa licząca 35 pątników pokonała trasę liczącą ok. 60 km, by w dziś, 2 sierpnia około południa, dojść do celu i pokłonić się przed Maryją.

- Pragnienie zorganizowania takiej pielgrzymki narodziło się już kilka lat temu i gdzieś tam w głębi serca leżało. Rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie zmobilizowała nas do działania - opowiada Izabela Borowa, pomysłodawczyni pielgrzymki.

- Nie wszyscy mogą wybrać się w drogę do Ostrej Bramy czy Częstochowy, a na taką 3-dniową pielgrzymkę na pewno łatwiej jest znaleźć czas i się zorganizować - dodaje ks. Roman Chudzik, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podkreśla, że rekolekcje w drodze pozwalają oderwać się od swoich codziennych zadań, problemów. - To również przynaglenie do tego, by pójść za wezwaniem Matki Bożej, która prosiła o modlitwę i pokutę. To wszystko znajdziemy na pielgrzymce, a dzisiejszemu człowiekowi jest to bardzo potrzebne - zauważa ks. Chudzik.

Przewodnikiem I Lidzbarskiej Pieszej Pielgrzymki do Gietrzwałdu był ks. Marek Witkowski.