Dobrze rozumiana sprawiedliwość

Łukasz Czechyra

publikacja 14.11.2017 19:55

Msza św. w intencji prawników.

Dobrze rozumiana sprawiedliwość Modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński Łukasz Czechyra /Foto Gość

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie metropolita warmiński abp Józef Górzyński przewodniczył Mszy św. w intencji prawników.

- To chwalebna tradycja i zwyczaj, że w listopadzie wspominamy zmarłych sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, referendarzy i wszystkich innych pracowników obsługi prawnej. Pismo Święte w wielu miejscach wspomina, że dobrą i użyteczną rzeczą jest modlić się za zmarłych. Nie ma lepszej modlitwy niż Msza św. - tłumaczy ks. kan. Lucjan Świto, oficjał Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej.

W homilii abp Górzyński mówił o wartościach, jakimi ludzie kierują się w życiu, wśród których jedną z najważniejszych powinna być sprawiedliwość.

- Modlimy się dziś nie tylko za tych, których pamiętamy z imienia i nazwiska, ale wszystkich, którzy byli przed nami, którzy wypracowali ten dorobek, dzięki któremu jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Środowisko prawników doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ogromny jest ten dorobek naszej chrześcijańskiej cywilizacji, a który był możliwy właśnie dzięki tym, którzy właściwie rozumieli sprawiedliwość - powiedział metropolita warmiński.

TAGI: