Ostatnim miejscem - Olsztyn

Krzysztof Kozłowski

publikacja 15.11.2017 22:00

Bracia kapucyni wraz z wiernymi parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Olsztynie przywitali dziś relikwie bł. o. Honorata Koźmińskiego.

Ostatnim miejscem - Olsztyn O. Marek Skowroński OFMCap. zaprasza na uroczystości, do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem bł. o. Honorata Koźmińskiego Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

- Witamy cię w naszej parafii. Wierzymy głęboko w świętych obcowanie. Wierzymy, że w tej relikwii jesteś obecny pośród nas, że wstawiasz się u Boga za nami. Chcemy powitać cię jak najgodniej naszymi sercami oddanymi Bogu. Chcemy wszystkie nasze sprawy i sprawy naszej parafii zawierzyć twemu wstawiennictwu, aby Bóg przez ciebie był uwielbiony, a my byśmy dostąpili łaski świętości - mówił proboszcz o. Marek Skowroński OFMCap.

To wydarzenie wpisuje się w obchody 100. rocznicy śmierci bł. o. Honorata, które były poprzedzone wielką nowenną we wszystkich zgromadzeniach zakonnych. - Podjęto również takie postanowienie, żeby relikwie błogosławionego mogły być we wszystkich kościołach prowadzonych przez kapucynów. I tak przez cały 2016 r. i 2017 r. relikwie wędrowały po Polsce. Ostatnim miejscem peregrynacji relikwii jest Olsztyn - wyjaśnia o. Marek.

Program nawiedzenia relikwii bł. o. Honorata Koźmińskiego 16 listopada:

7.00 - Msza św. z kazaniem o bł. o. Honoracie
9.00 - Msza św. z kazaniem o bł. o. Honoracie
10.00-12.00 - Różaniec z bł. o. Honoratem
15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego z adoracją Najświętszego Sakramentu z bł. o. Honoratem
16.30 - Msza św. z kazaniem o bł. o. Honoracie
18.00 - uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego, po Eucharystii - ucałowanie relikwii