Dziękujemy, że dobijacie się do naszych serc

Łukasz Czechyra

publikacja 22.11.2017 13:33

W parafii Matki Bożej Różańcowej w Olsztynie odbyły się rekolekcje dla rodziców kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Dziękujemy, że dobijacie się do naszych serc Łukasz Czechyra /Foto Gość

Często biegamy za młodzieżą, rodziców zostawiając trochę w oddali. To błąd - ewangelizacja rodziców pociąga za sobą również ewangelizację ich dzieci. Jeśli rodzice na co dzień żyją miłością Pana Boga, to łatwiej młodym ludziom dojrzewać w wierze - mówi ks. Krystian Stęcel.

Na pierwszym, organizacyjnym spotkaniu rodzice kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania otrzymali więc Listy od Pana Boga z zaproszeniem na rekolekcje ewangelizacyjny. Na zaproszenie odpowiedziało około 50 osób. Podczas 3-dniowych rekolekcji ks. Stęcel razem ze wspólnotą Magnificat głosili kerygmat, mówili o miłości Boga, grzechu, Bożym miłosierdziu i przeżywaniu wiary we wspólnocie z innymi.

To jest moja parafia od zawsze, tu się urodziłam i dawno nie było czegoś takiego. Dziękuję bardzo, że ktoś się od nas zwrócił, że ktoś się dobija do naszych serc - mówiła dziękując prowadzącym wzruszona Basia.

Więcej w numerze 48. Posłańca Warmińskiego - Gościa Niedzielnego.