Zależy nam na jakości

Łukasz Czechyra

publikacja 02.12.2017 16:29

W kurii metropolitalnej odbyły się kolejne warsztaty dla doradców życia rodzinnego.

Zależy nam na jakości Warsztaty na temat konfliktów w związku prowadziła Beata Rybak Łukasz Czechyra

Cykliczne spotkania formacyjno-warsztatowe mają na celu przede wszystkim podniesienie kwalifikacji doradców życia rodzinnego, którzy pracują w parafialnych poradniach. - Zależy nam na wysokiej jakości funkcjonowania poradni zarówno w zakresie przygotowania do małżeństwa, jak i towarzyszenia obecnym małżonkom, również tym, którzy znajdują się w sytuacji kryzysowej - tłumaczy ks. dr Wojsław Czupryński, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Zagadnienia poruszane podczas warsztatów dotyczą różnych aspektów życia rodzinnego - m.in. naturalnego planowania rodziny, kwestii psychologicznych, uwarunkowań społecznych, socjologii religii. - Chcemy, żeby wszystko, co robimy, było na jak najwyższym poziomie. Widzimy również potrzebę zupełnej odnowy przygotowania do małżeństwa. Chcielibyśmy, żeby to przygotowanie dokonywało się za pomocą metody dialogu. Okazuje się bowiem, że często narzeczeni w ogóle nie podejmują wielu istotnych tematów. A dialog służy nie tylko poznaniu się w okresie narzeczeństwa, ale jest też podstawowym narzędziem budowania jedności małżeńskiej oraz pokonywania kryzysów, które z natury rzeczy prędzej czy później w każdym małżeństwie się pojawią - mówi ks. Czupryński.

Warsztaty są organizowane przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Archidiecezji Warmińskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Oddział Okręgowy w Olsztynie.