Pomaganie jest lepsze od gotowania

Łukasz Czechyra

publikacja 12.12.2017 17:03

Wojciech Modest Amaro uczył gotowania dzieci z Domu Dziennego Pobytu Arka w Olsztynie.

Pomaganie jest lepsze od gotowania Łukasz Czechyra /Foto Gość

Znany kucharz, Wojciech Modest Amaro poprowadził warsztaty kulinarne dla podopiecznych olsztyńskiej Arki.

- Gotowanie ma sprawiać przyjemność. Nie warto od razu myśleć o karierze, medalach czy zdobywaniu gwiazdek. To ma być przyjemność. Ja się tak uczyłem gotowania w kuchni moich rodziców - bez ciśnienia, cały czas zabawa. Dorosłość i tak bardzo szybko wkracza w życie z poważnymi tematami, niech dzieci czerpią przyjemność z tego co robią - mówił Amaro.

Razem z dziećmi przygotowywał pasty kanapkowe i sałatki owocowe. Znany kucharz i restaurator od wielu lat włącza się chętnie w akcje charytatywne, prowadzi fundację Nowe Życie, przygotowuje również posiłki w jadłodajni dla ubogich.

- Dla osób potrzebujących to może być jedyny posiłek tego dnia czy nawet tygodnia. Zdarzają się sytuacje, że właśnie ten jeden posiłek może zaważyć na ich życiu - opowiada Wojciech Modest Amaro.

Przyznaje, że gotowanie dla potrzebujących to wspaniała sprawa. - Pomaganie jest przyjemniejsze. Spojrzenie w oczy, podanie miski z jedzeniem, chwila rozmowy... Trzeba mieć świadomość, że to nie polega na tym, żeby coś wręczyć i zniknąć. Warto poczekać, porozmawiać dwie minuty, zostawić kawałek siebie... Spotkałem wśród tych ludzi wiele fascynujących osób - mówi kucharz.

Warsztaty zostały poprzedzone przekazaniem przez przedstawicieli firmy Michelin zmywarko-wyparzarki dla Arki.