Niemalże anioły

Krzysztof Kozłowski

publikacja 12.12.2017 22:56

Wolontariusze dają od siebie czas, doświadczenie i wiedzę oraz swoją przyjaźń, a z nią - uśmiech.

Niemalże anioły Wolontariusze twierdzą zgodnie, że podejmują się działania, bo chcą po prostu pomóc drugiemu człowiekowi Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza na olsztyńskim zamku odbyła się gala, podczas której uhonorowano laureatów XVIII edycji Konkursu „Barwy Wolontariatu”. Spośród 54 zgłoszonych nominacji jury wyłoniło grono 10 osób, które w minionym roku szczególnie zaangażowały się w służbę drugiemu człowiekowi.

- Zawsze mam problem, jak punktować ofiarność i bezinteresowne zaangażowanie społeczników, którzy okazują tyle serca otoczeniu. Potrafią dostrzec potrzeby innych ludzi i znaleźć niszę, w której dla wielu osób wymagających wsparcia stają się niemalże aniołami. Świat dzięki takim ludziom może po prostu trwać - mówi Elżbieta Mierzyńska, która od wielu lat ocenia zgłoszenia do nagród w tym konkursie.

Gala rozpoczęła się koncertem Anny Brody. Później wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk wręczała upominki nominowanym osobom oraz nagrody zwycięzcom. - Cudowne osoby, ciepłe, radosne, o wielkim sercu. Cieszę się i dziękuję, że tym sercem dzielicie się z innymi - podkreślała wicemarszałek.

Wolontariusze twierdzą zgodnie, że podejmują się działania, bo chcą po prostu pomóc drugiemu człowiekowi. - Wolontariusze dają od siebie czas, doświadczenie i wiedzę oraz swoją przyjaźń. Ale kiedy zaczynają  myśleć o tym, co otrzymują, okazuje się, że dostają jeszcze więcej, bo poznają nowych ludzi, nabywają doświadczenia i otrzymują wdzięczność - podkreślała Gabriela Zimorowska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu.

TAGI: