W szczytnym celu

Krzysztof Kozłowski

dodane 08.02.2018 21:50

W ramach zbiórki pieniędzy na remont i przystosowanie kamienicy, Caritas organizuje bal charytatywny, który odbędzie się 10 lutego 2018 r. w Hotelu Omega.

W szczytnym celu Po remoncie w tej kamienicy będzie się znajdować m. in. hospicjum dla dzieci. Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Caritas Archidiecezji Warmińskiej nabyło kamienicę, w której - po remoncie - będzie znajdować się hospicjum.

Oczywiście na adaptację zniszczonej kamienicy potrzebne będą pieniądze. - Na razie próbujemy wszystko ogarnąć. Jest potrzeba dokładnej inwentaryzacji budynku. Jaki będzie ostatecznie koszt wykonania niezbędnych robót budowlanych, tego jeszcze nie wiemy. Budynek znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. Chcemy zachować jego walor historyczny. Dlatego potrzebujemy całej dokumentacji. To na pewno zwiększy koszty prac - wyjaśnia ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

W ramach zbiórki pieniędzy na remont i przystosowanie kamienicy, Caritas organizuje bal charytatywny, który odbędzie się 10 lutego 2018 r. w Hotelu Omega. - Zainteresowanych zapraszamy do wsparcia naszego dzieła - dodaje ks. Zięba. Są jeszcze wolne miejsca, a ta sobota jest ostatnią w karnawale.

-  Oprócz tego, że będzie dobra zabawa, bo spotykamy się w szczytnym celu, podczas balu będą aukcje. Każdy będzie mógł dodatkowo wspomóc nasze dzieło, nabywając obrazy, jak i inne cenne rzeczy. Będzie również możliwość nabycia cegiełek z niespodzianką - wymienia ks. Paweł.

Szczegółowe informacje tel. 663 200 006 i 501 239 189.