Ambitny plan

Krzysztof Kozłowski

publikacja 02.03.2018 20:20

Może to być nie tylko inwestycja w siebie, w relacje ze współmałżonkiem, ale w przyszłości świadczenie pomocy innym małżeństwom - uważa ks. Wojsław Czupryński.

Ambitny plan Każdego przyjmiemy z otwartymi dłońmi - podkreśla ks. Wojsław Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Archidiecezji Warmińskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana - Oddział Okręgowy w Olsztynie zapraszają wszystkich, którzy czują potrzebę pomagania innym, chcą rozwijać swoje małżeństwo na „Małżeńską Akademię Rozwoju”.

Na spotkaniach będzie przekazywana wiedza i doświadczenie  w trzech obszarach: teologiczno-duchowym, kwestie związane z płodnością i fizjologią oraz zagrożeniami moralnymi, a trzeci to psychologia relacji i komunikacja. Oczywiście będzie czas i na modlitwę i na Mszę św.

- Mamy ambitny plan, chętnych jest już wielu, ale czekamy na kolejne osoby. Zapisać może się każdy, małżeństwa, pojedyncze osoby, nawet narzeczeni i ci, którzy dziś nie planują bycia w związku. Każdego przyjmiemy z otwartymi dłońmi. Taka wiedza każdemu się przyda. A nie wiadomo, kiedy Pan Bóg będzie chciał nas powołać do zadania, gdzie ta wiedza okaże się przydatna. Będziemy wtedy lepszym narzędziem w ręku Boga - mówi ks. Wojsław Czupryński.

Ma nadzieję, że może spośród uczestników akademii ktoś odkryje w sobie powołanie, że chciałby też pomagać innym, może księdzu w parafii w prowadzeniu poradni dla rodzin, kursów przedmałżeńskich. - Chętni będą mogli zdać egzamin i otrzymać certyfikat doradcy życia rodzinnego. Będzie to wówczas nie tylko inwestycja w siebie, w relacje ze współmałżonkiem, ale w przyszłości świadczenie pomocy innym małżeństwom - dodaje ks. Wojsław.

 

Tematyka spotkań: o sztuce komunikacji w małżeństwie; psychologia miłości; jak przezwyciężać konflikty; o różnicach między kobietami i mężczyznami; jak być dobrym rodzicem; języki miłości; specyfika ludzkiej płodności; odpowiedzialne rodzicielstwo; antykoncepcja i jej skutki; in vitro a naprotechnologia.

Terminarz spotkań: 17 marca, 7 kwietnia, 21 kwietnia, 28 kwietnia, 19 maja, 2 czerwca; 16 czerwca.

Prelegenci: Bożena Bassa (UKSW Warszawa – Instytut Studiów nad Rodziną); Wioletta Przybyszewska (psycholog, psychoterapeuta – Olsztyński Instytut Psychoterapii); Beata Rybak (psycholog, pedagog); Marta Stasieło (doradca rodzinny, instruktor modelu Creightona); Edyta Zalewska (psychoterapeuta CTB), prof. Marian Machinek (kierownik Katedry Teologii Moralnej i Etyki UWM w Olsztynie, członek PAN), Wojsław Czupryński (diecezjalny duszpasterz rodzin, UWM w Olsztynie).

Zapisy: ks. Wojsław Czupryński, czuwoj@wp.pl, 600-752-452.